مقالات

پروازهای زنجان مشهد و مشهد زنجان | فرودگاه زنجان

سفر به زنجان

شهر زنجان یا همان زنگان قدیم که بعضی از مردم آن منطقه هنوز به این نام آن را میشناسند در شمال غربی ایران در منطقه آذربایجان واقع شده است که بر اساس آخرین آمار در سال 1395 بیستمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود. شهر زنجان در دره زنجان چای ( از شاخه های قزل اوزن)  قرار گرفته و بین راه آهن تهران به تبریز قرار گرفته است. از صنایع دستی این منطقه به نقره سازی و ملیله کاری و چاروق‌ دوزی و چاقو سازی و فرش‌ بافی آن می توان اشاره کرد. این شهر پیشینه ی تاریخی قابل توجه دارد و سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب میکند.

پروازهای زنجان مشهد و مشهد زنجان

پروازهای زنجان مشهد و مشهد زنجان

فرودگاه زنجان

فرودگاه زنجان یکی از فرودگاه های فعال ایران از نوع مرز هوایی است که در سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.ولی در حال حاضر فقط پرواز های آموزشی و نظامی در این فرودگاه صورت میگیرد .این فرودگاه از خرداد ماه سال 1392 در حال توسعه باند فرود گاهی است. اخیر پروازهای زنجان مشهد و مشهد زنجان از این فرودگاه در تعداد محدود انجام می شود. به طوری که در 8 ماه نخست سال 98 جمعا 120 پرواز در این فرودگاه نشست و برخاست داشته اند.

فرودگاه زنجان

فرودگاه زنجان

بلیط هواپیما زنجان

از آنجایی که فاصله زنجان تا تعدادی از مهم ترین شهرهای ایران (تهران، قزوین، رشت، کرج و …) خیلی زیاد نیست سفرهوایی بین این شهرها خیلی متدوال نیست. اما برای سفر به مشهد و کیش و اهواز و … خرید بلیط هواپما در صورت وجود پرواز از لحاظ زمانی و حتی هزینه ای می تواند منطقی و به صرفه باشد. اما با توجه به حجم تقاضای فعلی و شرایط موجود تعداد پروازها بسیار اندک است و فقط به مسیر مشهد در تعداد محدود پرواز وجود دارد.

 

اجاره سوئیت در زنجان

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره سوئیت در زنجان
اجاره سوئیت در زنجان